קורס אקסל לעסק

כיצד קורס אקסל יכול לקדם את העסק שלך?

האם ניתן לקדם עסק ע"י שדרוג מיומנויות בעזרת קורס אקסל לעובדים ומנהלים?.

אחרי 20 שנה של לימוד אקסל בעסקים התשובה שלנו היא בפירוש כן!.

זה כך מפני שבסופו של דבר כמעט כל עובד ומנהל בחברה משתמש בצורה כזו או אחרת בנתונים של הארגון שרלוונטיים לתפקידו. הנתונים האלו עוזרים לו לקבל החלטות נכונות על סמך הדברים שקורים בפועל.

מה כל כך מיוחד באקסל?

ישנם כלים רבים לניהול נתונים בארגון כמו תוכנות להנה"ח, תוכנת CRM , ERP ועוד. העניין שאף אחת מהם לא יכולה להתחרות בתוכנת הגיליון האלקטרוני אקסל בכל מה שקשור לורסטיליות והגמישות שלו.

בנוסף לכך, בשנתיים האחרונות עבר האקסל מהפך של ממש והפך מגיליון אלקטרוני לניהול טבלאות נתונים לכלי חזק ביותר לשימושי בינה עסקית. שימושים אלו ניתן ללמוד בקורס אקסל לעסק שמוקדש לשימושי בינה עסקית באקסל.

המשמעות היא שלכל עובד ומנהל בחברה או ארגון מכל סוג שעבר קורס אקסל ישנה כעת גישה קלה, פשוטה ומהירה לכל בסיס נתונים. זה כולל מסדי נתונים גדולים עם מיליוני שורות. בעזרת האקסל הוא יכול לחלץ מתוכם בקלות ובמהירות את אלו שמעניינים אותו ודרושים לתפקידו ולהפיק מתוכם כמעט כל דוח שעולה על דעתו. כל זאת ללא עזרה מבחוץ של מחלקת הIT וללא צורך בכתיבת קוד.

ומה לגבי משתמשי אקסל מתחילים?

גם בתחום היכולות הבסיסיות – אקסל מציע שלל אפשרויות שרק משתמשים מעטים מכירים.  פעמים רבות נחשפנו במהלך הדרכות אקסל למתחילים לתופעה של עובדים שמשוכנעים שהם מכירים היטב את האקסל. אבל לאמיתו של דבר רמת הידיעות שלהם הייתה ראשונית בלבד והתמקדה בטיפול בטורים עמודות ושורות בטבלה. אפילו בנושאים כמו נוסחאות ופונקציות היה להם ידע חלקי בלבד, שלא לדבר על נושאים יותר מורכבים כמו טבלאות ציר וכתיבת מאקרו.

מדוע חשוב שכל עובד ישלוט היטב באקסל?

עובדים עם ידע ראשוני באקסל או  ללא ידע בכלל – מספרים לנו שקורס האקסל שעברו בהדרכתנו חולל עבורם מהפך של ממש באופן שבו הם מבצעים את תפקידם. למידה והטמעה של אקסל כשהיא נעשית כהלכה ולעומק מאפשרת לעובדים לטפל במידע שעובד תחת ידם בצורה חכמה ויעילה בהרבה. בנוסף נפתח לפניהם עולם חדש של מידע ארגוני חשוב שהפך כעת זמין.

מתוך המידע הזה הם התחילו להפיק דוחות מפורטים ומדויקים, הן עבור עצמם והן עבור המנהלים שלהם. כמו כן הם יכלו לבצע פעולות חדשות שבעבר לא ידעו שהן אפשריות.

מה אם יש לכם עובדים רבים שכבר עשו קורס אקסל בעבר..

תופעה מעניינת היא שהמהפך הזה קורה לפעמים גם לעובדים ומנהלים שכבר השתתפו בקורס אקסל לעסק בעבר ואפילו יותר מקורס אחד.

מסתבר שלא כל הקורסים ללימוד אקסל בעסק מסוגלים לייצר את המהפך הזה. הסיבה העיקרית היא שבד"כ הם ממוקדים יותר בלימוד התפריטים והיכולות של האקסל ופחות מידי ביישום ובשימוש הנכון בסביבת העבודה.

מאות רבות של לימודי אקסל שהעברנו בעסקים מצביעים על מסקנה מפתיעה.   לא כל מי שלמד אקסל  – יודע אקסל. מסתבר שאפשר בקלות ללמוד אקסל שוב ושוב ועדיין להחמיץ לגמרי את הפוטנציאל האמיתי שלו ככלי עבודה בעסק. 

אז מה הופך קורס אקסל לעסק ליעיל ואפקטיבי?

לשאלה חשובה זו יש כמובן יותר מתשובה אחת. בגדול ניתן להצביע על ארבעה מרכיבים עיקריים החיוניים להשגת אותו מהפך בשטח  –  שאליו אנו שואפים להגיע.

 • קורס אקסל פנים ארגוני

  מכללות שונות מאפשרות לשלוח אליהם עובדים להדרכה. בפועל הקורסים שהן מציעות מתאימים יותר למחפשי עבודה והרבה פחות לעובדים קיימים בעסק. הם מאופיינים במספר גדול של שעות הדרכה, אבל הצרכים בפועל של ארגון הם לפעמים שונים לחלוטין:  קורס excel קצר ויעיל שלא דורש שעות היעדרות רבות עם סילבוס שהותאם לארגון, וכולל הדרכה שממוקדת בידע שבאמת נחוץ לעובדים בתפקידם ומותאם לרמת המיומנות הנוכחית שלהם.

 • מרצה בעל כישוריי הוראה גבוהים

  קודם ראינו שלא כל מי שלמד אקסל יודע אקסל.  הכלל השני הוא: לא כל מי שיודע אקסל – יכול ללמד אקסל. למרבה הצער בקורסים רבים זה בדיוק מה שקורה.   מדריך אקסל שללא ספק שולט בכלי על בוריו מנסה להעביר את הידע שלו לעובדים, אך בהעדר כישוריי הוראה מספקים – ההצלחה שלו מוגבלת.  לכן כדי להבטיח קורס אקסל לעסק שיהיה גם אפקטיבי, חשוב מאוד שינהל אותו מרצה שיהיה מומחה, לא רק באקסל אלא גם בלימוד שלו. זאת מפני שהדרך ללמד אקסל בצורה נכונה שמותאמת לכל תלמיד בכיתה – היא תורה בפני עצמה שרק מעטים שולטים בה במומחיות.

 • סדנה מעשית ולא קורס אקסל תאורטי

  – כעובדה פשוטה, לא ניתן ללמד אקסל בעזרת הדגמות, חזותיות והסברים מילוליים. הרצאות מסוג זה נשכחות במהירות רבה ואין בהן כל תועלת.  לימוד אקסל אמיתי קורה רק באמצעות תרגול חוזר ואינטנסיבי של כל פעולה ואפשרות שהכלי מציע. בנוסף חשוב להתמקד בשימושים שנרצה לעשות ביכולת הלכה למעשה, במציאות של סביבת העבודה שלנו. לכן קורס יעיל חייב להבנות כסדנה מעשית.

 • תמיכה והטמעה לאחר  קורס אקסל 

  – המבחן האמיתי להצלחתו של קורס אקסל לעסק מגיע דווקא אחרי שהוא הסתיים. השאלה הקובעת אינה רק אם המשתתפים מרוצים בסיומו, אלא כיצד הם מיישמים בפועל את מה שלמדו במסגרת תפקידם. העניין הוא שלעיתים יהיה קשה להם להצליח בכך אם המרצה נעלם בסוף הקורס ואינו זמין להם יותר. למי הם יוכלו להפנות שאלות כשלא יזכרו משהו או יתקעו בבעיה שאינם יודעים לפתור?. מי יעזור להם למצוא את הדרכים האופטימליות ליישם את מה שלמדו בתפקידם?. בהעדר תמיכה כזו, בוגרי הקורס שלא מצליחים  להסתדר בעצמם מתייאשים לבסוף ומוותרים על השימוש בכלים שרכשו. לכן מרצה שההצלחה של הבוגרים חשובה לו באמת – ימשיך ללוות אותם לאורך זמן גם לאחר הקורס. זאת כדי לוודא שהם אכן מצליחים להשתמש בהצלחה במיומנויות שלמדו.

סיכום:

ישנם עוד מרכיבים רבים שלא הוזכרו במאמר זה ואחראים להצלחתו המלאה של הקורס באקסל. חלקם קשורים לאופן ניהול הקורס ואחרים מבוצעים "מאחורי הקלעים"  והמשתתפים בקורס אפילו לא מודעים אליהם. אם היינו צריכים לבחור את המרכיב הכי קריטי מבין כולם היינו ללא היסוס מצביעים על המרצה. כשהתוצאות המעשיות של קורס בסיסי או מתקדם באקסל חשובות לכם מאוד – בחרו את המרצה הכי טוב שביכולתכם להשיג. אחד שיודע שהעבודה היסודית והקפדנית שמבטיחה את הצלחתו של הקורס, מתחילה הרבה לפני פתיחתו ומסתיימת הרבה אחרי שהוא ננעל. ההשקעה, המקצועיות, המחויבות (וגם התעריפים יש לומר..) של מרצה כזה גבוהים מהמקובל  – וללא ספק התוצאות הן בהתאם.

קישורים מועילים:

קורס אקסל בעסקים

ניתוח נתונים ויזואלי – כלי חשוב לקבלת החלטות

בין לקוחותינו