טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

פונקציית COUNTIF לספירת תאים העונים לקריטריון

 • הפונקציה COUNTIF

  הסבר

  הפונקציה COUNTIF באקסל סופרת בתוך רשימה כמה פעמים מופיע ערך מסוים בהתאם לתנאי שנציב. הפונקציה סופרת את התאים התואמים לתנאי (לקריטריון שנציב), לדוגמה: כמה פעמים מופיע מוצר מסוים בטווח מסויים.
  הפונקציה COUNTIF מאפשרת להשתמש באופרטורים (>, <, <>, =) ותווים כלליים (*,) עבור התאמה חלקית.
  באם נרשום בתוך הנוסחה קריטריונים טקסטואלים, יש לרשום אותם בתוך מרכאות כפולות. אם נפנה את הפונקציה לתא המכיל את הקריטריונים, אין צורך במרכאות כפולות.

  תחביר

  COUNTIF(range, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  Range  קבוצת התאים שברצונך לספור. יכול להכיל מספרים, הפניות, טווח בעל שם או מערכים המכילים מספרים. הפונקציה מתעלמת מערכים ריקים ומערכי טקסט.

  criteria מספר, ביטוי, הפניה לתא או מחרוזת טקסט המגדירים אילו תאים ייספרו.

  לדוגמה, באפשרותך להשתמש במספר כגון 32, בהשוואה כמו “‎‎‎>32”, בתא כמו B4 או במילה כמו “apples”.

  הפונקציה COUNTIF משתמשת בקריטריונים בודדים בלבד. השתמש ב- COUNTIFS אם ברצונך להשתמש בקריטריונים מרובים.

  דוגמה

  בעיות נפוצות*

  בעיהמה השתבש
  הערך המוחזר שגוי עבור מחרוזות ארוכות.הפונקציה COUNTIF מחזירה תוצאות שגויות בעת השימוש בה להתאמת מחרוזות המכילות יותר מ- 255 תווים.

  להתאמת מחרוזות המכילות יותר מ- 255 תווים, השתמש בפונקציה CONCATENATE או באופרטור השרשור &. לדוגמה, ‎‎‎=COUNTIF(A2:A5,”long string”&”another long string”)‎‎‎.

  לא מוחזר ערך כאשר אתה מצפה לערך.הקפד להקיף את הארגומנט criteria במרכאות.
  הנוסחה COUNTIF גורמת לשגיאה מסוג ‎#VALUE!‎ בעת הפניה לגליון עבודה אחר.שגיאה זו מתרחשת כאשר הנוסחה שמכילה את הפונקציה מפנה לתאים או לטווח בחוברת עבודה סגורה, והתאים מחושבים. כדי שתכונה זו תפעל, חוברת העבודה השניה חייבת להיות פתוחה.

  הערה: הפונקציה COUNTIF אינה סופרת תאים על בסיס צבע גופן או רקע תא. עם זאת, Excel תומך בפונקציות המוגדרות על-ידי המשתמש (UDF) שמשתמשות בפעולות של Microsoft Visual Basic for Applications ‏(VBA) בתאים על בסיס צבע גופן או רקע.

  פי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.