טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

DATEVALUE

 • הפונקציה DATEVALUE

  הסבר

  הפונקציה DATEVALUE ממירה תאריך המאוחסן כטקסט למספר סידורי ש- Excel מזהה בתור תאריך.
  לדוגמה: הנוסחה ‎=DATEVALUE(“1/1/2008”)‎ מחזירה 39448, המספר הסידורי של התאריך 1/1/2008.הפונקציה DATEVALUE שימושית במקרים שבהם גליון עבודה מכיל תאריכים בתבנית טקסט שברצונך לסנן, למיין או לעצב כתאריכים, או להשתמש בהם בחישובי תאריכים.תאריכים ב Excel שרשומים בתבנית תאריך נכונה מתאימים יותר מתאריכי טקסט מאחר שניתן לטפל בהם ישירות עם נוסחאות, וטבלאות ציר על מנת ליצור סיכומים ולבצע ניתוחים מבוססי תאריכים אחרים.

  תחביר

  DATEVALUE(date_text)‎

  ארגומנטים נדרשים

  Date_text   טקסט שמייצג תאריך בתבנית תאריך של Excel, או הפניה לתא שמכיל טקסט שמייצג תאריך בתבנית תאריך של Excel. לדוגמה, “30/1/2008” או “30-ינו-2008” הם מחרוזות טקסט בתוך מרכאות כפולות שמייצגות תאריכים.בעת שימוש במערכת התאריכים המהווה ברירת המחדל ב- Microsoft Excel עבור Windows, הארגומנט date_text חייב לייצג תאריך בין 1 בינואר, 1900 ו- 31 בדצמבר 9999. הפונקציה DATEVALUE מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎ אם הערך של הארגומנט date_text נמצא מחוץ לטווח זה.אם חלק השנה של הארגומנט date_text מושמט, הפונקציה DATEVALUE משתמשת בשנה הנוכחית מהשעון המוכלל של המחשב. המערכת מתעלמת מפרטי הזמן של הארגומנט date_text.

  דוגמה

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.