טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

DMIN

 • הפונקציה DMIN

  הסבר

  פונקציה זו מחזירה את המספר הקטן ביותר בשדה (עמודה) של רשומות ברשימה או מסד נתונים המקיימים תנאים שציינת.
   פונקציית DMIN,  מקבלת בארגומנט שלה את מסד הנתונים,  ומחלצת מהעמודה שצוינה את הערך המינימלי בהתאם לקריטריון שצויין  (יכול להיות יותר מקריטריון אחד).

  קריטריונים מרובי שורות

  טווח הקריטריונים עבור DMIN יכול לכלול יותר משורה אחת מתחת לכותרות. כאשר הקריטריונים כוללים יותר משורה אחת, כל שורה היא תנאי מסוג OR (כלומר גם ) ואם רושמים את הקריטריונים באותה השורה , זהו תנאי מסוג AND.

  קריטריון יכול להכיל:

   טקסט (הוא לא רגיש לאותיות גדולות או קטנות)
   מספרים (מכל הסוגים, גם תאריכים),
   ביטויים עם אופרטורים כגון < , >  , = וכד’,
  סימנים מיוחדים (WILDCARDS) כגון
  *מחרוזת עם מספר תווים לא ידוע
  ?מחרוזת עם אות לא ידועה
  (אם נרצה לחפש את התווים הללו בטקסים, יש להציב אותם עם סמל הגל לפניהם (למשל ~?)

   

   

  דוגמא להצבת הנתונים הרלוונטים בשלושת הארגומנטים ב DMIN

  • זהו הטווח הטבלאי = מסד הנתונים
  • השדה הוא המילה סכום (ניתן לסמן אותה בתוך הטבלה או בקריטריונים מחוץ לטבלה, או ניתן אף לציין את מספר העמודה של מספר חשבונית (5)
  • ולבסוף הקריטריונים (יש לסמן את הכותרת שם לקוח ואת השם בני)

   

  תחביר

  ‎DMIN(database, field, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Database  טווח התאים המרכיב את הרשימה או את מסד הנתונים. מסד נתונים הוא רשימה של נתונים הקשורים זה בזה, שבו שורות של נתונים קשורים הן רשומות והעמודות הן שדות. השורה הראשונה ברשימה מכילה תוויות לכל עמודה.
  • Field   מציין את העמודה שבה משתמשת הפונקציה. הזן את תווית העמודה מוקפת במרכאות כפולות, כגון “Age” או “Yield” או כמספר (ללא מרכאות) המייצג את מיקום העמודה ברשימה: 1 לעמודה הראשונה, 2 לעמודה השניה וכן הלאה.
  • Criteria  טווח התאים המכיל את התנאים שציינת. באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה שבה תציין תנאי לעמודה.

  דוגמה

  הערות*

  • באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה המשמשת לציון התנאי.לדוגמה, אם הטווח G1:G2 מכיל את תווית העמודה Income ב- G1 ואת הכמות $10,000 ב- G2, באפשרותך להגדיר את הטווח כ- MatchIncome ולהשתמש בשם זה כארגומנט criteria בפונקציות מסד הנתונים.
  • אף על פי שניתן למקם את הטווח criteria בכל מקום בגליון העבודה, אל תציב את הטווח criteria מתחת לרשימה. אם תוסיף מידע לרשימה, המידע החדש יתווסף לשורה הראשונה מתחת לרשימה. אם השורה מתחת לרשימה אינה ריקה, ל- Microsoft Excel לא תהיה אפשרות להוסיף את המידע החדש.
  • ודא כי הטווח criteria אינו חופף לרשימה.
  • כדי לבצע פעולה על עמודה שלמה במסד נתונים, הוסף שורה ריקה מתחת לתוויות העמודות בטווח criteria.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט  

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.
WhatsApp דברו איתנו בוואטסאפ