טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

DOLLAR

 • הפונקציה DOLLAR

  הסבר

  פונקציית DOLLAR הנה פונקציה מסוג טקסט ההופכת מספר לטקסט ומוסיפה לו את סמל המטבע בהתאם להגדרות השפה במחשב.
  (במחשבים המוגדרים בישראל, המספר יופיע עם סמל ₪ ).

  כאשר נרצה  לעצב מספר עם סמל המטבע, ₪ או $  או יורו וכד’, כדאי  להשתמש בתפריטי העיצוב להוספת סמל המטבע, שכן  עיצוב מספר בסגנון מטבע, אינו משנה את מהות המספר, המספר יהיה עדין פעיל לחישובים שונים, אולם באם נשתמש בפונקציית DOLLAR – המספר ישנה את מהותו ויהפוך לטקסט שלא ניתן לבצע עליו פעולות חשבוניות כמו סיכום, ממוצע וכד’.

  תחביר

  ‎DOLLAR(number, [decimals])‎

  ארגומנטים נדרשים

  Number  מספר, הפניה לתא המכיל מספר או נוסחה המחשבת מספר.

  ארגומנטים אופציונליים

  • מקומות עשרוניים מספר ספרות מימין לנקודה העשרונית. אם הוא שלילי, המספר מעוגל לשמאל הנקודה העשרונית. כאשר הארגומנט decimals מושמט, ערכו נחשב 2.

  דוגמה

  דוגמאות של הפונקציה DOLLAR

  הערות

  באופן כללי, עליך להשתמש בתיבת הדו-שיח עיצוב תאים (Ctrl + 1 ) או בית > מספר > אפשרות תבנית מספר חשבונאית כדי להחיל עיצוב על תא מטבע. הסיבה לכך היא שהפונקציה DOLLAR מחזירה את מספר שסופק כטקסט. מספרים המאוחסנים כטקסט הן גורם נפוץ מהשגיאות גיליון אלקטרוני, מאחר פונקציות רבות להתעלם מהם, כגון SUM, AVERAGE, MIN, MAX וכן הלאה.

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.
WhatsApp דברו איתנו בוואטסאפ