טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

EVEN

 • הפונקציה EVEN

  הסבר

  הפונקציה מחזירה מספר מעוגל כלפי מעלה למספר הזוגי השלם הקרוב ביותר. ניתן להשתמש בפונקציה זו לעיבוד פריטים שבאים בזוגות. לדוגמה, ארגז יכול להכיל שורות של פריט אחד או של שני פריטים. הארגז מלא כאשר מספר הפריטים, המעוגל עד למספר הזוגי הקרוב, שווה לקיבולת הארגז.
  הפונקציה מחזירה את המספר השלם הזוגי הבא. היא תמיד תעגל מספרים שלא לכיוון האפס, כלומר מספרים חיוביים יהפכו גדולים יותר, לדוגמה:
  3 יהפוך ל 4   ומספרים שליליים יחזירו מספר קטן יותר, לדוגמה:-3 יהיה -4 או 0.5 יהפוך ל -2.

  תחביר

  EVEN(number)‎

  ארגומנטים נדרשים

  Number    הערך שיש לעגל.

  דוגמה

  הערות

  • אם number אינו מספרי, הפונקציה EVEN מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎.
  • ללא קשר לסימן של number, הערך שהוא מכיל מעוגל כלפי מעלה כשהוא מתרחק מאפס. אם number מכיל מספר שלם זוגי, לא מתבצע עיגול.

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.
WhatsApp דברו איתנו בוואטסאפ