טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

הקפאת שורה

 • הקפאת כותרות לתצוגה על המסך

  בעזרת הפקודה “הקפא חלוניות” (Freeze Panes) מלשונית תצוגה (View)– ניתן למנוע את הגלילה של שורות ועמודות מבוקשות, מה שמאפשר להמשיך ולראות חלקים מרוחקים אחד מהשני בגיליון גם כשגוללים.

  לדוגמא:

  בגיליון בו יותר מ-20 שורות, לא ניתן לראות את הכותרות ובאותו זמן להמשיך לעבוד בשורות הבאות, לכן נוכל להקפיא את תצוגת הכותרות.

  לדוגמא: שורה 1 היא שורת הכותרת שהוקפאה ולכן ניתן להמשיך ולראות אותה גם כשאנו עובדים בשורה 35 והלאה .

  ביצוע הקפאה

  מקם את הסמן מתחת לשורה או משמאל לטור שברצונך להקפיא (תמיד אחרי השורה/העמודה הרצויה)

  בחר מלשונית “תצוגה” (View)

  בפקודה “הקפא חלוניות” (Freeze Panes) , נבחר בפקודה הראשונה, הקפא חלוניות

  עם ביצוע ההקפאה יופיע במסך קו אופקי או אנכי המסמל את קיפאון השורות או העמודות.

  אם ברצונך להקפיא גם שורה ראשונה וגם טור ראשון, הצב את הסמן בתא הקרוב ביותר אליהם ואז בצע את ההקפאה. (כלומר אם נרצה להקפיא את שורה 1 ואת טור A, נציב את הסמן בתא 2B

  הקפאה של שורה ועמודה, נציב את הסמן בתא B2 ונבחר בפקודה, הקפא חלוניות, הקפא חלוניות

  ביטול הקפאה

  כאשר קיימת הקפאה של חלוניות, ניתן לחזור לפקודה “הקפא חלוניות” והפעם לבחור בביטול ההקפאה Unfreeze

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.