טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

פונקציית IFERROR

 • הפונקציה IFERROR

  הסבר

  פונקציית IFERROR הינה פונקציה לוגית השייכת לקבוצה של פונקציות בדיקת שגיאות כגון ISERR, ISERROR, IFERROR ו- ISNA.
  IFERROR מקוננת בתוך נוסחה שיתכן והתוצאה שלה תהיה שגיאה, בעיקר פונקציות לאיתור נתונים. כאשר ה IFERROR מזהה שגיאה, היא מחזירה טקסט מותאם אישית וכך מונעת מאיתנו לקבל ערך שלא ניתן לחשב אותו.
  IFERROR  מטפל בשגיאות כגון אלו: # N / A,  #VALUE !,  #REF !,  # DIV / 0 ! , #NUM!,  #NAME?  או #NULL !.

  במקום השגיאה שעתידה להיווצר, נוכל להשתמש ב- IFERROR כדי להחזיר הודעה מותאמת אישית כגון “קלט לא חוקי” או 0 (אפס) או אפילו להשאיר את התוצאה כתא ריק “” (פעמיים גרשיים).

  תחביר

  IFERROR(value, value_if_error)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Value הארגומנט שבו מתבצע חיפוש שגיאות.
  • Value_if_error הערך שיש להחזיר אם נוסחה מוערכת כשגיאה. סוגי השגיאה הבאים נבדקים: ‎#N/A,‏ ‎#VALUE!‎,‏ ‎#REF!‎,‏ ‎#DIV/0!‎,‏ ‎#NUM!‎,‏ ‎#NAME?‎ או ‎#NULL!‎.

  דוגמה

  הערות

  • אם value או value_if_error הוא תא ריק, הפונקציה IFERROR מתייחסת אליו כערך מחרוזת ריקה (“”).
  • אם value הוא נוסחת מערך, הפונקציה IFERROR מחזירה מערך של תוצאות עבור כל תא בטווח שצוין בערך.

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל. כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.