טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

MIRR

 • הפונקציה MIRR

  הסבר

  הפונקציה מחזירה את שיעור התשואה הפנימי המותאם של סדרת תזרימי מזומנים תקופתיים. הפונקציה MIRR לוקחת בחשבון את עלות ההשקעה ואת הריבית המתקבלת עבור השקעה מחודשת של מזומנים.

  תחביר

  MIRR(values, finance_rate, reinvest_rate)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Values   מערך או הפנייה לתאים המכילים מספרים. מספרים אלה מייצגים סדרות של תשלומים (ערכים שליליים) והכנסות (ערכים חיוביים) המתבצעים בתקופות קבועות.
   • Values חייב להכיל לפחות ערך חיובי אחד וערך שלילי אחד כדי שתהיה אפשרות לחשב את שיעור התשואה הפנימי המותאם. אחרת, הפונקציה MIRR מחזירה את ערך השגיאה ‎#DIV/0!‎.
   • אם ארגומנט מערך או ארגומנט הפניה מכיל טקסט, ערכים לוגיים או תאים ריקים, המערכת מתעלמת מערכים אלה; עם זאת, תאים עם הערך אפס ייכללו.
  • Finance_rate   שיעור הריבית המשולם עבור הזרמות מזומנים.
  • Reinvest_rate   שיעור הריבית המתקבל עבור תזרים המזומנים בעת ביצוע השקעה מחודשת.

  דוגמה

  הערות

  הפונקציה MIRR משתמשת בסדר הערכים לצורך פירוש סדר פעולות הזרמת המזומנים. ודא שהזנת את ערכי התשלומים וההכנסות בסדר הרצוי ועם הסימנים הנכונים (ערכים חיוביים עבור מזומנים שהתקבלו, ערכים שליליים עבור מזומנים ששולמו).

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל. כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.