טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

NETWORKDAYS.INTL

 • הפונקציה NETWORKDAYS.INTL

  הסבר

  פונקציית NETWORKDAYS.INTL מחשבת את מספר ימי העבודה בין שני תאריכים. הפונקציה אינה כוללת ברירת מחדל של שבת וראשון, אך נותנת דרך להגדיר אילו ימים בשבוע נחשבים לסופי שבוע. הפונקציה יכולה לכלול אופציונלית רשימה של חגים המסופקים כתאריכים  שגם הם לא ייחשבו בספירה.

  תחביר

  NETWORKDAYS.INTL(start_date, end_date, [weekend], [holidays])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Start_date ו- end_date   התאריכים שעבורם יש לחשב את ההפרש. Start_date יכול להתרחש לפני או אחרי end_date או באותו הזמן.

  ארגומנטים אופציונליים

  • Weekend   מציין את הימים בשבוע שהם ימי סוף שבוע ואינם נכללים במספר ימי העבודה המלאים בין start_date ו- end_date. הארגומנט weekend הוא מספר סוף שבוע או מחרוזת המציינת מתי סופי שבוע מתרחשים.ערכי מספר של Weekend מציינים את ימי סוף השבוע הבאים:
  מספר סוף שבועימי סוף שבוע
  1 או מושמטשבת, ראשון
  2ראשון, שני
  3שני, שלישי
  4שלישי, רביעי
  5רביעי, חמישי
  6חמישי, שישי
  7שישי, שבת
  11ראשון בלבד
  12שני בלבד
  13שלישי בלבד
  14רביעי בלבד
  15חמישי בלבד
  16שישי בלבד
  17שבת בלבד
  אורכם של ערכי מחרוזת של weekend הוא שבעה תווים וכל תו במחרוזת מציין יום בשבוע, החל מיום שני. 1 מציין יום שאינו יום עבודה ו- 0 מציין יום עבודה. רק התווים 1 ו- 0 מותרים במחרוזת. שימוש ב- 1111111 יחזיר תמיד 0.לדוגמה, 0000011 מוביל לתוצאה של סוף שבוע בימי שבת וראשון.

  • Holidays   ערכה אופציונלית של תאריך אחד או יותר שלא ייכלל בלוח השנה של ימי העבודה. הארגומנט holidays יהיה טווח תאים המכיל את התאריכים, קבוע מערך של המספרים הסידוריים המייצגים תאריכים אלה. הסדר של התאריכים או הערכים הסידוריים יכול להיות שרירותי.

  דוגמה

  הערות

  • אם start_date מאוחר יותר מ- end_date, ערך ההחזרה יהיה שלילי, והגודל יהיה מספר ימי העבודה המלאים.
  • אם start_date נמצא מחוץ לטווח של ערך הבסיס של התאריך הנוכחי, הפונקציה NETWORKDAYS.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם end_date נמצא מחוץ לטווח של ערך הבסיס של התאריך הנוכחי, הפונקציה NETWORKDAYS.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם אורך המחרוזת weekend אינו חוקי או שהיא מכילה תווים לא חוקיים, הפונקציה NETWORKDAYS.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎.

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.