טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

NOW

 • הפונקציה NOW

  הסבר

  הפונקציה מחזירה את המספר הסידורי של התאריך והשעה הנוכחיים. אם תבנית התא היתה כללי לפני הזנת הנוסחה, Excel משנה את תבנית התא כך שתתאים לתבנית של תאריך ושעה המצוינת בהגדרות האזוריות. באפשרותך לשנות את תבנית התאריך והשעה עבור התא באמצעות הפקודות בקבוצה מספר, בכרטיסיה בית ברצועת הכלים.הפונקציה NOW שימושית כאשר עליך להציג את התאריך והשעה הנוכחיים בגליון עבודה או לחשב ערך בהתבסס על התאריך והשעה הנוכחיים, וכאשר ברצונך לעדכן ערך זה בכל פעם שאתה פותח את גליון העבודה.

  הערה: אם הפונקציה NOW אינה מעדכנת ערכי תאים כצפוי, ייתכן שעליך לשנות את ההגדרות הקובעות מתי חוברת העבודה או גליון העבודה מחושבים מחדש. ניתן לשנות הגדרות אלה בלוח הבקרה של יישום שולחן העבודה של Excel.

  תחביר

  NOW()‎

  תחביר הפונקציה NOW אינו מכיל ארגומנטים.

  דוגמה

  נוסחהתיאור

  הערות

  • תאריכים ב- Excel מאוחסנים כמספרים סידוריים רציפים כך שניתן יהיה להשתמש בהם בחישובים. כברירת מחדל, 1 בינואר, 1900 הוא המספר הסידורי 1, ו- 1 בינואר, 2008 הוא המספר הסידורי 39448 מאחר שהוא חל 39,447 ימים לאחר 1 בינואר, 1900.

  • הספרות שמימין לנקודה העשרונית במספר הסידורי מייצגות את השעה; הספרות שמשמאל לנקודה העשרונית מייצגות את התאריך. לדוגמה, המספר הסידורי 0‎.5 מייצג את השעה 12:00 בצהריים.
  • התוצאות של הפונקציה NOW משתנות רק כאשר גליון העבודה מחושב, או בעת הפעלת מאקרו המכיל את הפונקציה. הפונקציה אינה מתעדכנת באופן רציף.
  למידע נוסף על הפונקציה ולדוגמאות שימוש

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.