טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

NOW

 • הפונקציה NOW

  הסבר

  פונקציית NOW של Excel מחזירה את התאריך והשעה הנוכחיים, הפונקציה מתעדכנת אוטומטית בעת שינוי או פתיחת גיליון עבודה.  הפונקציה NOW  אינה דורשת הכנסת פרמטרים והיא נכתבת כ   ()NOW.
  ניתן לעצב את הערך המוחזר על ידי NOW כתאריך, או כתאריך עם הזמן על ידי החלת תבנית מספר (עיצוב התא לפי איך שנרצה לראותו)
  הפונקציה NOW שימושית כאשר עליך להציג את התאריך והשעה הנוכחיים בגליון עבודה או לחשב ערך בהתבסס על התאריך והשעה הנוכחיים, וכאשר ברצונך לעדכן ערך זה בכל פעם שאתה פותח את גליון העבודה.

  הערה: אם הפונקציה NOW אינה מעדכנת ערכי תאים כצפוי, ייתכן שעליך לשנות את ההגדרות הקובעות מתי חוברת העבודה או גליון העבודה מחושבים מחדש. ניתן לשנות הגדרות אלה בלוח הבקרה של יישום שולחן העבודה של Excel.

  תחביר

  NOW()‎

  תחביר הפונקציה NOW אינו מכיל ארגומנטים.

  דוגמה

  הערות*

  • תאריכים ב- Excel מאוחסנים כמספרים סידוריים רציפים כך שניתן יהיה להשתמש בהם בחישובים. כברירת מחדל, 1 בינואר, 1900 הוא המספר הסידורי 1, ו- 1 בינואר, 2008 הוא המספר הסידורי 39448 מאחר שהוא חל 39,447 ימים לאחר 1 בינואר, 1900.

  • הספרות שמימין לנקודה העשרונית במספר הסידורי מייצגות את השעה; הספרות שמשמאל לנקודה העשרונית מייצגות את התאריך. לדוגמה, המספר הסידורי 0‎.5 מייצג את השעה 12:00 בצהריים.
  • התוצאות של הפונקציה NOW משתנות רק כאשר גליון העבודה מחושב, או בעת הפעלת מאקרו המכיל את הפונקציה. הפונקציה אינה מתעדכנת באופן רציף.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.