טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

RANK.EQ

 • הפונקציה RANK.EQ

  הסבר

  הפונקציה מחזירה את הדירוג של מספר בתוך רשימת מספרים. גודל המספר יחסי לערכים אחרים ברשימה; אם ליותר מערך אחד מוקצה אותו דירוג, מוחזר הדירוג העליון של אותה ערכת ערכים.אם תמיין את הרשימה, דירוג המספר יהיה מיקומו.

  תחביר

  ‎RANK.EQ(number,ref,[order])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Number    המספר שאת דירוגו ברצונך למצוא.
  • Ref    מערך של רשימת מספרים או הפניה אליה. הפונקציה מתעלמת מערכים לא מספריים ב- ref.

  ארגומנטים אופציונליים

  Order    מספר המציין את האופן שבו יש לדרג את number.

  דוגמה

  הערות*

  • אם ארגומנט order הוא 0 (אפס) או מושמט, Excel מדרג את ארגומנט number כאילו ref הוא רשימה ממוינת בסדר יורד.
  • אם order הוא ערך שאינו אפס, Excel מדרג את number כאילו ref הוא רשימה ממוינת בסדר עולה.
  • הפונקציה RANK.EQ מקצה למספרים כפולים דירוג זהה. עם זאת, מספרים כפולים משפיעים על דירוג מספרים עוקבים. לדוגמה, ברשימה של מספרים שלמים הממוינים בסדר עולה, אם המספר 10 מופיע פעמיים ודירוגו הוא 5, דירוגו של המספר 11 יהיה 7 (שום מספר לא יקבל דירוג 6).
  • במקרים מסוימים, מומלץ להשתמש בהגדרה של דירוג המתחשבת בקשרים. בדוגמה הקודמת, יש צורך בדירוג מתוקן של 5.5 עבור המספר 10. ניתן לעשות זאת על-ידי הוספת פקטור התיקון הבא לערך המוחזר על-ידי RANK.EQ. פקטור תיקון זה מתאים למקרים שבהם הדירוג מחושב בסדר יורד (order = 0 או מושמט) או בסדר עולה (order = ערך שאינו אפס).פקטור תיקון עבור דירוגים קשורים ‎=[COUNT(ref) + 1 – RANK.EQ(number, ref, 0) – RANK.EQ(number, ref, 1)]/2.דוגמא: אם RANK.EQ(A3,A2:A6,1)‎ שווה 3. פקטור התיקון הוא ‎(5 + 1 – 2 – 3)/2 = 0.5 והדירוג המתוקן המתחשב בקשרים הוא ‎3 + 0.5 = 3.5. אם מספר מופיע פעם אחת בלבד ב- ref, פקטור התיקון יהיה 0 כיוון שאין צורך בתיקון של RANK.EQ כדי להתחשב בקשר.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.