טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

TIMEVALUE

 • הפונקציה TIMEVALUE

  הסבר

  פונקציית timeValue  ממירה זמן המיוצג כטקסט לזמן אקסלי תקין. לדוגמה, הנוסחה :  (“TIMEVALUE(“9:00 AM=  מחזירה 0.375, שהוא הייצוג המספרי של 9:00 בבוקר במערכת הזמן של Excel, ואם נשנה את הגדרת העיצוב של התא לזמן תוצג לנו השעה 9:00. ערכי זמן מספריים מועילים יותר מטקסט מכיוון שניתן לתפעל אותם ישירות עם נוסחאות וטבלאות ציר.

  תחביר

  TIMEVALUE(time_text)‎

  ארגומנטים נדרשים

  Time_text  מחרוזת טקסט המייצגת שעה באחת מתבניות השעה של Microsoft Excel; לדוגמה, “‎6:45 PM” ו- “18:45” הן מחרוזות טקסט תחומות במרכאות, המייצגות שעה מסוימת.

  דוגמה

  הערות

  • הפונקציה מתעלמת מפרטי תאריך ב- time_text.
  • ערכי שעה מהווים חלק מערך תאריך ומיוצגים באמצעות מספר עשרוני (לדוגמה, השעה 12:00 בצהריים מיוצגת כ- 0.5 מכיוון שהיא מהווה חצי יום).[

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.