טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

TRUNC

 • הפונקציה TRUNC

  הסבר

  הפונקציה TRUNC

  הפונקציה TRUNC  מחזירה מספר שלם ללא שארית כלל. הפונקציה מקצרת את המספר הנתון למספר השלם הקרוב ביותר מלמטה בהתבסס על מספר ספרות (אופציונלי – כדי להגיע לדיוק מירבי). כלומר המספר לא חייב להיות מספר שלם מעוגל, במידה ובארגומנט האופציונלי נרשום מספר, התוצאה תהיה המספר עם נקודות עשרוניות כפי שציינו.

  פונקציית INT דומה לפונקציית TRUNC – שתיהן מחזירות מספר שלם אבל בעוד שה INT מעגל את המספר כלפי מטה, ה TRUNC פשוט חותך אותו למספר שלם ללא שארית. במספרים חיוביים, כאשר נציב 0 בפונקציית ה- TRUNC עבור num_digits, שתי הפונקציות מחזירות את אותן תוצאות.
  עם מספרים שליליים, התוצאות יכולות להיות שונות. INT (-3.1) מחזירה -4, מכיוון ש- INT מעגל למספר השלם התחתון. ואילו TRUNC (-3.1) יחזיר -3.

  דוגמא לשימוש ב TRUNC

  כאשר נרצה להחזיר מספר רבעון לפי מספר החודש, לדוגמא ינואר הוא הרבעון ה 1 ודצמבר ה 4

  תחביר

  TRUNC(number, [num_digits])‎

  ארגומנטים נדרשים

  Number   המספר שברצונך לחתוך.

  ארגומנטים אופציונליים

  Num_digits   מספר המציין את מידת הדיוק של החיתוך. ערך ברירת המחדל של num_digits הוא 0 (אפס)

  דוגמה

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל. כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.