הפונקציה SUMIF באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה SUMIF

  הסבר

  פונקציית SUMIF באקסל היא פונקציה המסכמת נתונים בהתאם לתנאים (לקריטריונים) שנציב בפניה. ניתן לסכם תאים בהתבסס על תאריכים, מספרים וטקסטים התואמים לקריטריונים ספציפיים. פונקציית SUMIF  יכולה להתחשב באופרטורים   (>, <, <>, =) ותווים כלליים (*,?) עבור התאמה חלקית.

  קריטריוני טקסט, או קריטריונים הכוללים סמלים מתמטיים, חייבים להיות מוקפים במרכאות כפולות ("). ניתן בתוך הקריטריונים להשתמש גם בתווים כלליים  כמו ? – מתאים במקום תו מסויים ו * מתאימה לרצף תאים. SUMIF ו- SUMIFS יכולים לטפל בטווחים, אך לא במערכים (ARRAY).
  זאת אומרת שלא ניתן להשתמש בפונקציות אחרות כמו YEAR או MONTH על טווח הקריטריונים שכן התוצאה היא מערך. אם אנו זקוקים לפונקציונליות זו, נשתמש בפונקציה SUMPRODUCT.

  עצות:*

  • ניתן להחיל את הקריטריונים על טווח אחד ולסכם את הערכים התואמים בטווח אחר. לדוגמה, הנוסחה‎=SUMIF(B2:B5, "John", C2:C5)‎‎ מסכמת רק את הערכים בטווח C2:C5, כאשר התאים התואמים בטווח B2:B5 שווים למחרוזת "John".
  • כדי לסכם תאים בהתבסס על קריטריונים מרובים, ראה הפונקציה SUMIFS.

  תחביר

  SUMIF(range, criteria, [sum_range])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • range טווח התאים שברצונך להעריך לפי קריטריונים. התאים בכל טווח חייבים להיות מספרים או שמות, הפניות או מערכים עם מספרים. הפונקציה מתעלמת מערכים ריקים ומערכי טקסט. הטווח שנבחר עשוי להכיל תאריכים בתבנית Excel סטנדרטית (דוגמאות להלן).
  • criteria    נדרש. הקריטריונים בצורת מספר, ביטוי, הפניה לתא, טקסט או פונקציה אשר מגדירים את התאים שייכללו בחישוב. לדוגמה, ניתן לבטא את הקריטריונים בתור 32, ">32", B5, ‏32, "32", "apples" או TODAY()‎.

   חשוב: כל קריטריון טקסט או קריטריון המכיל סמלים לוגיים או מתמטיים חייב להיות תחום במרכאות כפולות ("‏). אם הקריטריון הוא מספרי, אין צורך במרכאות כפולות.

  ארגומנטים אופציונליים

  sum_range התאים בפועל להוספה, אם ברצונך להוסיף תאים אחרים פרט לאלה שצוינו בארגומנט range. אם הארגומנט sum_range מושמט, Excel  מוסיף את התאים שצוינו בארגומנט range (אותם תאים שעליהם מוחלים הקריטריונים).

  • באפשרותך להשתמש בתווים הכלליים – סימן שאלה (?) וכוכבית (*) – כארגומנט criteria. סימן שאלה מתאים לתו בודד כלשהו; כוכבית מתאימה לרצף כלשהו של תווים. אם ברצונך למצוא סימן שאלה או כוכבית בפועל, הקלד תו Tilde ‏(~) לפני התו שאתה מחפש.

   דוגמה

  הערות*

  • הפונקציה SUMIF מחזירה תוצאות שגויות בעת השימוש בה להתאמת מחרוזות המכילות יותר מ- 255 תווים או עם המחרוזת ‎#VALUE!‎.
  • הארגומנט sum_range לא חייב להיות באותו גודל ואותה צורה של הארגומנט range. התאים בפועל להוספה נקבעים באמצעות התא העליון הימני ביותר בארגומנט sum_range בתור תא ההתחלה, ועל-ידי הוספת תאים התואמים לארגומנטrange בגודל ובצורה. לדוגמה:
   אם range הוא ו- sum_range הוא התאים בפועל הם
   A1:A5 B1:B5 B1:B5
   A1:A5 B1:B3 B1:B5
   A1:B4 C1:D4 C1:D4
   A1:B4 C1:C2 C1:D4

   עם זאת, כאשר הארגומנטים range ו- sum_range בפונקציה SUMIF אינם מכילים מספר זהה של תאים, חישוב מחדש של גליון העבודה עשוי לקחת זמן רב יותר מהצפוי.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844