הפונקציה COUNTIFS באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה COUNTIFS

  הסבר

  הפונקציה COUNTIFS באקסל הנה פונקציה סטטיסטית, הסופרת בתוך רשימה, טווחים  כמה פעמים מופיע ערך מסוים בהתאם לתנאי שנציב, כאשר נוכל לבדוק בעד 127 רשימות, טווחים, הפונקציה סופרת את התאים התואמים לתנאים (לקריטריונים שנציב).
  הפונקציה COUNTIFS מאפשרת להשתמש באופרטורים (>, <, <>, =) ותווים כלליים (*,) עבור התאמה חלקית.
  באם נרשום בתוך הנוסחה קריטריונים טקסטואלים, יש לרשום אותם בתוך מרכאות כפולות. אם נפנה את הפונקציה לתא המכיל את הקריטריונים, אין צורך במרכאות כפולות.
  ההבדל בין COUNTIF ל- COUNTIFS הוא ש- COUNTIF מיועד לספירת תאים עם תנאי אחד בטווח אחד, בעוד ש- COUNTIFS יכולים לבדוק קריטריונים שונים בטווח זהה או שונה.

  תחביר

  COUNTIFS(criteria_range1, criteria1, [criteria_range2, criteria2],…)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • criteria_range1   האיזור בו נבדוק באם התנאי מתקיים ונספור את הרצוי
  • criteria1 הקריטריונים התנאי לפיו נספור את הרצוי

  ארגומנטים אופציונליים

       criteria_range2-127, criteria2-127‎  טווחים נוספים והקריטריונים המשויכים שלהם. ניתן להשתמש ב- 127 זוגות של טווחים/קריטריונים לכל היותר.

  דוגמה

  הערות*

  • הקריטריונים של כל טווח מוחלים על כל תא בנפרד. אם כל התאים הראשונים עונים לקריטריונים המשויכים, הספירה גדלה ב- 1. אם כל התאים השניים עונים לקריטריונים המשויכים, הספירה גדלה ב- 1 שוב וכן הלאה עד לסיום ההערכה של כל התאים.
  • אם ארגומנט הקריטריונים הוא הפניה לתא ריק, הפונקציה COUNTIFS מתייחסת לתא הריק בתור ערך 0.
  • באפשרותך להשתמש בתווים הכלליים – סימן השאלה (?) והכוכבית (*)  – בתוך קריטריונים. סימן שאלה מתאים לכל תו בודד, וכוכבית מתאימה לכל רצף של תווים. אם ברצונך למצוא סימן שאלה או כוכבית בפועל, הקלד תו Tilde ‏(~) לפני התו שאתה מחפש.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844