הפונקציה DAVERAGE באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה DAVERAGE

  הסבר

  DAVERAGE באקסל הנה פונקציה מסוג פונקציות מסדי נתונים פונקציות מסדי הנתונים נועדו לבדוק תנאים במסד נתונים (בטבלאות), ולהחזיר את הנתונים הרלוונטיים, לפי הקריטריונים שהצבנו . הפונקציות  יודעות לבצע חישובים בסיסיים, כגון סכום, ממוצע, ספירה וכד'. אבל עיקר החוזקה שלהן היא בשימוש שלהן בקריטריונים (בתנאים) שהצבנו, התנאים הללו מאפשרים לבצע את החישובים רק עבור קבוצה מסוימת של רשומות מהטבלאות שלנו.פונקציית DAVERAGE באקסל מחזירה את תוצאת הממוצע בשדה נתון (לעמודה בטבלה),  עבור רשומות (שורות) בטבלה המתאימות לקריטריונים שהצבנו.

  תחביר

  ‎DAVERAGE(database, field, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Database     הוא טווח התאים המרכיב את הרשימה או את מסד הנתונים. מסד נתונים הוא רשימה של נתונים הקשורים זה בזה, שבו שורות של נתונים קשורים הן רשומות והעמודות הן שדות. השורה הראשונה ברשימה מכילה תוויות לכל עמודה.
  • Field     מציין את העמודה שבה משתמשת הפונקציה. הזן את תווית העמודה מוקפת במרכאות כפולות, כגון "Age" או "Yield" או כמספר (ללא מרכאות) המייצג את מיקום העמודה ברשימה: 1 לעמודה הראשונה, 2 לעמודה השניה וכן הלאה.
  • Criteria     הוא טווח התאים המכיל את התנאים שציינת. באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה שבה תציין תנאי לעמודה.

  דוגמה

  הערות*

  • באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה המשמשת לציון התנאי.לדוגמה, אם הטווח G1:G2 מכיל את תווית העמודה Income ב- G1 ואת הכמות 10,000 ב- G2, תוכל להגדיר את הטווח כ- MatchIncome ולהשתמש בשם זה כארגומנט הקריטריון בפונקציות מסד הנתונים.
  • אף על פי שניתן למקם את הטווח criteria בכל מקום בגליון העבודה, אל תציב את הטווח criteria מתחת לרשימה. אם תוסיף מידע לרשימה, המידע החדש יתווסף לשורה הראשונה מתחת לרשימה. אם השורה מתחת לרשימה אינה ריקה, ל- Excel לא תהיה אפשרות להוסיף את המידע החדש.
  • ודא כי טווח criteria אינו חופף לרשימה.
  • כדי לבצע פעולה על עמודה שלמה במסד נתונים, הוסף שורה ריקה מתחת לתוויות העמודות בטווח criteria.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844