הפונקציה DCOUNT באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה DCount

  הסבר

  DCOUNT היא פונקציה מסוג פונקציות מסדי נתונים שנועדו לבדוק תנאים במסד נתונים (בטבלאות), ולהחזיר את הנתונים הרלוונטיים, לפי הקריטריונים שהצבנו . פונקציות מסד הנתונים יודעות לבצע חישובים בסיסיים, כגון סכום, ממוצע, ספירה וכד'. אבל עיקר החוזקה שלהן היא בשימוש שלהן בקריטריונים (בתנאים) שהצבנו, התנאים הללו מאפשרים לבצע את החישובים רק עבור קבוצה מסוימת של רשומות מהטבלאות שלנו. פונקציית DCOUNT באקסל סופרת רשומות המתאימות לקריטריונים שהצבנו ומחזירה את מספר התאים המכילים ערכים מספריים בעמודה של מסד הנתונים עבור רשומות (שורות) בטבלה המתאימות לקריטריונים שהצבנו. הרשומות שייכללו בספירה הן אלה שעומדות בקריטריון שציינו.

  ( הפונקציה דומה מאוד לפונקציה Countifs )

  תחביר

  DCOUNT(database, field, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Database  טווח התאים המרכיב את הרשימה או את מסד הנתונים. מסד נתונים הוא רשימה של נתונים הקשורים זה בזה, שבו שורות של נתונים קשורים הן רשומות והעמודות הן שדות. השורה הראשונה ברשימה מכילה תוויות לכל עמודה.
  • Criteria טווח התאים המכיל את התנאים שציינת. באפשרותך להשתמש בכל טווח שהוא עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל לפחות תווית עמודה אחת ולפחות תא אחד מתחת לתווית העמודה שבה יצוין תנאי עבור העמודה.

  ארגומנטים אופציונליים

  Field מציין את העמודה שבה משתמשת הפונקציה. הזן את תווית העמודה מוקפת במרכאות כפולות, כגון "Age" או "Yield" או כמספר (ללא מרכאות) המייצג את מיקום העמודה ברשימה: 1 לעמודה הראשונה, 2 לעמודה השניה וכן הלאה.

  דוגמה

  הערות*

  • באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה המשמשת לציון התנאי.לדוגמה, אם הטווח G1:G2 מכיל את תווית העמודה Income ב- G1 ואת הכמות $10,000 ב- G2, באפשרותך להגדיר את הטווח כ- MatchIncome ולהשתמש בשם זה כארגומנט criteria בפונקציות מסד הנתונים.
  • אף על פי שניתן למקם את הטווח criteria בכל מקום בגליון העבודה, אל תציב את הטווח criteria מתחת לרשימה. אם תוסיף מידע לרשימה, המידע החדש יתווסף לשורה הראשונה מתחת לרשימה. אם השורה מתחת לרשימה אינה ריקה, ל- Microsoft Excel לא תהיה אפשרות להוסיף את המידע החדש.
  • ודא כי הטווח criteria אינו חופף לרשימה.
  • כדי לבצע פעולה על עמודה שלמה במסד נתונים, הוסף שורה ריקה מתחת לתוויות העמודות בטווח criteria.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט 

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844