הפונקציה DCOUNTA באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה DCOUNTA

  הסבר

  פונקציה זו מונה את כל התאים שאינם ריקים בעמודה של רשומות  או במסד נתונים המקיימים תנאים שציינת. הארגומנט field הוא אופציונלי. אם יושמט, הפונקציה DCOUNTA תמנה את כל הרשומות במסד הנתונים המתאימות לקריטריונים.

  הפונקציה DCOUNTA סופרת רשומות תואמות (מספרים או טקסטים) במסד נתונים באמצעות שדה וקריטריונים מסוימים. הארגומנט של מסד הנתונים הוא טווח טבלאי הכולל כותרות. field הוא שם העמודה בה סופרים, הקריטריונים הם טווח של תאים עם כותרות תואמות לאלה במסד הנתונים. (פונקציית DCOUNTA סופרת טקסטים ומספרים לפי הקריטריון ואילו פונקציית DCOUNT תספור ערכים מספריים בלבד לפי הקריטריון)  הקריטריונים יכולים לכלול יותר משורה אחת. ניתן לספק את ארגומנט השדה כשם במרכאות כפולות ("") או כמספר המייצג אינדקס שדה. על מסד הנתונים ועל טווחי הקריטריונים לכלול כותרות תואמות.

  תחביר

  ‎DCOUNTA(database, field, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Database  טווח התאים המרכיב את הרשימה או את מסד הנתונים. מסד נתונים הוא רשימה של נתונים הקשורים זה בזה, שבו שורות של נתונים קשורים הן רשומות והעמודות הן שדות. השורה הראשונה ברשימה מכילה תוויות לכל עמודה.
  • Criteria  טווח התאים המכיל את התנאים שציינת. באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה שבה תציין תנאי לעמודה.

  ארגומנטים אופציונליים

  Field  מציין את העמודה שבה משתמשת הפונקציה. הזן את תווית העמודה מוקפת במרכאות כפולות, כגון "Age" או "Yield" או כמספר (ללא מרכאות) המייצג את מיקום העמודה ברשימה: 1 לעמודה הראשונה, 2 לעמודה השניה וכן הלאה.

  דוגמה

  הערות*

  • באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה המשמשת לציון התנאי.לדוגמה, אם הטווח G1:G2 מכיל את תווית העמודה Income ב- G1 ואת הכמות $10,000 ב- G2, באפשרותך להגדיר את הטווח כ- MatchIncome ולהשתמש בשם זה כארגומנט criteria בפונקציות מסד הנתונים.
  • אף על פי שניתן למקם את הטווח criteria בכל מקום בגליון העבודה, אל תציב את הטווח criteria מתחת לרשימה. אם תוסיף מידע לרשימה, המידע החדש יתווסף לשורה הראשונה מתחת לרשימה. אם השורה מתחת לרשימה אינה ריקה, ל- Excel לא תהיה אפשרות להוסיף את המידע החדש.
  • ודא כי הטווח criteria אינו חופף לרשימה.
  • כדי לבצע פעולה על עמודה שלמה במסד נתונים, הוסף שורה ריקה מתחת לתוויות העמודות בטווח criteria.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט 

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844