הפונקציה DMIN באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה DMIN

  הסבר

  פונקציה זו מחזירה את המספר הקטן ביותר בשדה (עמודה) של רשומות ברשימה או מסד נתונים המקיימים תנאים שציינת.
   פונקציית DMIN,  מקבלת בארגומנט שלה את מסד הנתונים,  ומחלצת מהעמודה שצוינה את הערך המינימלי בהתאם לקריטריון שצויין  (יכול להיות יותר מקריטריון אחד).קריטריונים מרובי שורות טווח הקריטריונים עבור DMIN יכול לכלול יותר משורה אחת מתחת לכותרות. כאשר הקריטריונים כוללים יותר משורה אחת, כל שורה היא תנאי מסוג OR (כלומר גם ) ואם רושמים את הקריטריונים באותה השורה , זהו תנאי מסוג AND. קריטריון יכול להכיל:

  טקסט (הוא לא רגיש לאותיות גדולות או קטנות)
  מספרים (מכל הסוגים, גם תאריכים),
  ביטויים עם אופרטורים כגון < , >  , = וכד',
  סימנים מיוחדים (WILDCARDS) כגון
  * מחרוזת עם מספר תווים לא ידוע
  ? מחרוזת עם אות לא ידועה
  (אם נרצה לחפש את התווים הללו בטקסים, יש להציב אותם עם סמל הגל לפניהם (למשל ~?)

   

  תחביר

  ‎DMIN(database, field, criteria)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Database  טווח התאים המרכיב את הרשימה או את מסד הנתונים. מסד נתונים הוא רשימה של נתונים הקשורים זה בזה, שבו שורות של נתונים קשורים הן רשומות והעמודות הן שדות. השורה הראשונה ברשימה מכילה תוויות לכל עמודה.
  • Field   מציין את העמודה שבה משתמשת הפונקציה. הזן את תווית העמודה מוקפת במרכאות כפולות, כגון "Age" או "Yield" או כמספר (ללא מרכאות) המייצג את מיקום העמודה ברשימה: 1 לעמודה הראשונה, 2 לעמודה השניה וכן הלאה.
  • Criteria  טווח התאים המכיל את התנאים שציינת. באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה שבה תציין תנאי לעמודה.

  דוגמה

  הערות*

  • באפשרותך להשתמש בכל טווח עבור הארגומנט criteria, כל עוד הוא כולל תווית עמודה אחת לפחות ותא אחד לפחות מתחת לתווית העמודה המשמשת לציון התנאי.לדוגמה, אם הטווח G1:G2 מכיל את תווית העמודה Income ב- G1 ואת הכמות $10,000 ב- G2, באפשרותך להגדיר את הטווח כ- MatchIncome ולהשתמש בשם זה כארגומנט criteria בפונקציות מסד הנתונים.
  • אף על פי שניתן למקם את הטווח criteria בכל מקום בגליון העבודה, אל תציב את הטווח criteria מתחת לרשימה. אם תוסיף מידע לרשימה, המידע החדש יתווסף לשורה הראשונה מתחת לרשימה. אם השורה מתחת לרשימה אינה ריקה, ל- Microsoft Excel לא תהיה אפשרות להוסיף את המידע החדש.
  • ודא כי הטווח criteria אינו חופף לרשימה.
  • כדי לבצע פעולה על עמודה שלמה במסד נתונים, הוסף שורה ריקה מתחת לתוויות העמודות בטווח criteria.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט  

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844