הפונקציה LOOKUP באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה LOOKUP

  הסבר

  פונקציית LOOKUP היא פונקציית חיפוש שמחזירה מידע על נתון מסויים הנמצא בעמודה או בשורה, או בשניהם (כאשר הנתונים בהם הפונקציה מחפשת חייבים להיות ממויינים (מא-ת או מהקטן לגדול)

  לדוגמה, נניח שאתה יודע מה מספר החלק של חלק כלשהו לרכב, אך אינך יודע מה מחירו. באפשרותך להשתמש בפונקציה LOOKUP כדי להחזיר את המחיר בתא H2 כשאתה מזין את מספר החלק בתא H1.

  דוגמה לאופן השימוש בפונקציה LOOKUP

  השתמש בפונקציה LOOKUP כדי לחפש בשורה אחת או בעמודה אחת. בדוגמה לעיל, אנחנו מחפשים מחירים בעמודה D.

  השתמש בפונקציה VLOOKUP כדי לחפש בשורה או בעמודה אחת, או כדי לחפש בשורות ובעמודות מרובות (כגון טבלה). זוהי גירסה משופרת בהרבה של LOOKUP.

  ישנן שתי דרכים להשתמש ב- LOOKUP: בתבנית וקטור ובתבנית מערךתבנית וקטור:
  השתמש בתבנית זו של הפונקציה LOOKUP כדי לחפש ערך בשורה אחת או בעמודה אחת. השתמש בתבנית הווקטור כאשר ברצונך לציין את הטווח המכיל את הערכים שברצונך להתאים. לדוגמה, אם ברצונך לחפש ערך בעמודה A כלפי מטה עד לשורה 6.

  דוגמה של וקטור

  תחביר

  LOOKUP(lookup_value, lookup_vector, [result_vector])‎

  ארגומנטים נדרשים

  תחביר תבנית הווקטור של הפונקציה LOOKUP מכיל את הארגומנטים הבאים:

  • lookup_value ערך שהפונקציה LOOKUP מחפשת בווקטור הראשון. Lookup_value יכול להיות מספר, טקסט, ערך לוגי, שם או הפניה לערך.
  • lookup_vector . טווח המכיל שורה אחת או עמודה אחת בלבד. הערכים בתוך lookup_vector יכולים להיות טקסט, מספרים או ערכים לוגיים.

   חשוב: יש להציב את הערכים ב- lookup_vector בסדר עולה: ‎…, -2‏, ‎-1‏, 0, 1, 2, …, A-Z, FALSE, TRUE; אחרת, ייתכן שהפונקציה LOOKUP לא תחזיר את הערך הנכון. אין הבדל בין טקסט באותיות רישיות לבין טקסט באותיות קטנות.

  ארגומנטים אופציונליים

  • result_vector  טווח המכיל שורה אחת או עמודה אחת בלבד. גודל הארגומנט result_vector חייב להיות זהה לגודל של lookup_vector. הגודל חייב להיות זהה.

  הערות

  • אם לפונקציה LOOKUP אין אפשרות למצוא את lookup_value, היא מחפשת התאמה לערך הגדול ביותר ב-lookup_vector הקטן מ- lookup_value או השווה לו.
  • אם lookup_value קטן מהערך הקטן ביותר ב- lookup_vector, הפונקציה LOOKUP מחזירה את ערך השגיאה N/A#.

  תבנית מערך

  מומלץ מאוד להשתמש ב- VLOOKUP או ב- HLOOKUP במקום בתבנית המערך.מערך הוא אוסף ערכים בשורות ובעמודות (כמו טבלה) שברצונך לחפש בו. לדוגמה, אם ברצונך לחפש ערך בעמודות A עד B כלפי מטה עד לשורה 6. הפונקציה LOOKUP תחזיר את ההתאמה הקרובה ביותר. כדי להשתמש בתבנית המערך, הנתונים צריכים להיות ממוינים.

  דוגמה לטבלה המהווה מערך

  תבנית המערך של LOOKUP מחפשת את הערך שצוין בשורה הראשונה או בעמודה הראשונה של מערך כלשהו ומחזירה ערך מאותו מיקום בשורה האחרונה או בעמודה האחרונה של המערך. השתמש בתבנית זו של הפונקציה LOOKUP כאשר הערכים שברצונך להתאים נמצאים בשורה הראשונה או בעמודה הראשונה של המערך.

  תחביר

  LOOKUP(lookup_value, array)‎

  ארגומנטים נדרשים

  • lookup_value . ערך שהפונקציה LOOKUP מחפשת במערך. הארגומנט lookup_value יכול להיות מספר, טקסט, ערך לוגי, שם או הפניה לערך.
   • אם לפונקציה LOOKUP אין אפשרות למצוא את הערך של lookup_value, היא משתמשת בערך הגדול ביותר במערך הקטן מ- lookup_value או השווה לו.
   • אם הערך של lookup_value קטן מהערך הקטן ביותר בשורה הראשונה או בעמודה הראשונה (בהתאם לממדי המערך), הפונקציה LOOKUP מחזירה את ערך השגיאה N/A#.
  • array  טווח תאים המכיל טקסט, מספרים או ערכים לוגיים שברצונך להשוות ל- lookup_value.תבנית המערך של LOOKUP דומה מאד לפונקציות HLOOKUP ו- VLOOKUP. ההבדל הוא שהפונקציה HLOOKUP מחפשת את הערך של lookup_value בשורה הראשונה, VLOOKUP מחפשת אותו בעמודה הראשונה, ואילו LOOKUP מחפשת בהתאם לממדי המערך.

   דוגמה

           הערות

   • אם המערך מכסה שטח שרוחבו עולה על גובהו (יותר עמודות מאשר שורות), הפונקציה LOOKUP מחפשת את lookup_value בשורה הראשונה.
   • אם המערך הוא ריבועי או שגובהו עולה על רוחבו (יותר שורות מאשר עמודות), הפונקציה LOOKUP מחפשת בעמודה הראשונה.
   • באמצעות הפונקציות HLOOKUP ו- VLOOKUP, באפשרותך לעיין באינדקס באופן אנכי או אופקי, אך הפונקציה LOOKUP בוחרת תמיד את הערך האחרון בשורה או בעמודה.

    חשוב: יש להציב את הערכים במערך בסדר עולה: ‎…, -2‏, ‎-1‏, 0, 1, 2, …, A-Z, FALSE, TRUE; אחרת, ייתכן שהפונקציה LOOKUP לא תחזיר את הערך הנכון. אין הבדל בין טקסט באותיות רישיות לבין טקסט באותיות קטנות.

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844