טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

WORKDAY.INTL

 • הפונקציה WORKDAY.INTL

  הסבר

  הפונקציה מחזירה את המספר הסידורי של התאריך שלפני או אחרי מספר ימי עבודה שצוין עם פרמטרים מותאמים אישית של סוף שבוע. פרמטרים של סוף שבוע מציינים את הימים שהם ימי סוף שבוע ואת מספרם. ימי סוף שבוע וימים אחרים המוגדרים כחגים אינם נחשבים לימי עבודה.

  תחביר

  WORKDAY.INTL(start_date, days, [weekend], [holidays])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Start_date   תאריך ההתחלה המעוגל למספר שלם.
  • Days   מספר ימי העבודה לפני או אחרי start_date. ערך חיובי מניב תאריך עתידי; ערך שלילי מניב תאריך בעבר; אפס מניב את start_date. היסט יום מקוצר למספר שלם.

  ארגומנטים אופציונליים

  • Weekend  מציין את הימים בשבוע שהם ימי סוף שבוע ואינם נחשבים לימי עבודה. הארגומנט weekend הוא מספר סוף שבוע או מחרוזת המציינת מתי סופי שבוע מתרחשים.ערכי מספר של weekend מציינים את ימי סוף השבוע הבאים:
  מספר סוף שבועימי סוף שבוע
  1 או מושמטשבת, ראשון
  2ראשון, שני
  3שני, שלישי
  4שלישי, רביעי
  5רביעי, חמישי
  6חמישי, שישי
  7שישי, שבת
  11ראשון בלבד
  12שני בלבד
  13שלישי בלבד
  14רביעי בלבד
  15חמישי בלבד
  16שישי בלבד
  17שבת בלבד

  אורכם של ערכי מחרוזת של weekend הוא שבעה תווים וכל תו במחרוזת מציין יום בשבוע, החל מיום שני. 1 מציין יום שאינו יום עבודה ו- 0 מציין יום עבודה. רק התווים 1 ו- 0 מותרים במחרוזת. 1111111 הוא מחרוזת לא חוקית.

  לדוגמה, 0000011 מוביל לתוצאה של סוף שבוע בימי שבת וראשון.

  • Holidays    אופציונלי. ערכה אופציונלית של תאריך אחד או יותר שלא ייכלל בלוח השנה של ימי העבודה. Holidays יהיה טווח תאים המכיל את התאריכים או קבוע מערך של המספרים הסידוריים המייצגים תאריכים אלה. הסדר של התאריכים או הערכים הסידוריים יכול להיות שרירותי.

  דוגמה

  הערות*

  • אם start_date נמצא מחוץ לטווח של ערך הבסיס של התאריך הנוכחי, הפונקציה WORKDAY.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎‎.
  • אם תאריך כלשהו ב- holidays נמצא מחוץ לטווח של ערך הבסיס של התאריך הנוכחי, הפונקציה WORKDAY.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם הסכום של start_date ו- day-offset הוא תאריך לא חוקי, הפונקציה WORKDAY.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם המחרוזת weekend מופיעה באורך לא חוקי או שהיא מכילה תווים לא חוקיים, הפונקציה WORKDAY.INTL מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.