טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

WORKDAY

 • הפונקציה WORKDAY

  הסבר

  הפונקציה מחזירה מספר המייצג תאריך החל מספר מוגדר של ימי עבודה לפני או אחרי תאריך מסוים (תאריך ההתחלה). ימי עבודה אינם כוללים סופי שבוע וכל תאריך המזוהה כחג. השתמש בפונקציה WORKDAY כדי לא לכלול סופי שבוע או חגים בחישוב של תאריכי הגשת חשבוניות, מועדים צפויים של הגעת משלוחים או מספר ימי העבודה שבוצעו.

  עצה: כדי לחשב את המספר הסידורי של התאריך לפני או אחרי מספר ימי עבודה שצוין באמצעות פרמטרים המציינים אילו וכמה ימים הם ימי סוף שבוע, השתמש בפונקציה WORKDAY.INTL.

  תחביר

  WORKDAY(start_date, days, [holidays])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Start_date   תאריך המייצג את תאריך ההתחלה.
  • Days   מספר הימים שאינם סופי שבוע או חגים לפני או אחרי start_date. ערך חיובי פירושו תאריך עתידי; ערך שלילי פירושו תאריך בעבר.

  ארגומנטים אופציונליים

  • Holidays   רשימה אופציונלית של תאריך אחד או יותר שאין לכלול בלוח השנה של העבודה, כגון חגים לאומיים ודתיים וימי חופש לא קבועים. הרשימה יכולה להכיל טווח תאים המכיל את התאריכים או קבוע מערך של המספרים הסידוריים המייצגים את התאריכים.

  חשוב: יש להזין תאריכים באמצעות הפונקציה DATE, או כתוצאות של נוסחאות או פונקציות אחרות. לדוגמה, השתמש ב- DATE(2008,5,23)‎ עבור היום ה- 23 במאי, 2008. בעת הזנת תאריכים כטקסט, עשויות להתגלות בעיות.

  דוגמה

  נוסחהתיאור

  הערות

   

  • Microsoft Excel מאחסן תאריכים כמספרים סידוריים רציפים כדי שתהיה אפשרות להשתמש בהם בחישובים. כברירת מחדל, 1 בינואר, 1900 הוא המספר הסידורי 1, ו- 1 בינואר, 2008 הוא המספר הסידורי 39448 מאחר שהוא חל 39,448 ימים לאחר 1 בינואר, 1900.
  • אם ארגומנט מסוים אינו תאריך חוקי, הפונקציה WORKDAY מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎.
  • אם הסכום של start_date ו- days מניב תאריך שאינו חוקי, הפונקציה WORKDAY מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם days אינו מספר שלם, הוא מעוגל.
  למידע נוסף על הפונקציה ולדוגמאות שימוש

   

אודות אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה חופשית לאקסל המבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל.האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מרכזי ומהימן שבו ניתן למצוא תשובות מקצועיות וברורות לשאלות נפוצות בנושא השימוש באקסל.כל ערך באנציקלופדיה מכיל סרטון שממחיש את השימוש בנושא, טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, תמונות ודוגמאות להמחשה, וקישורים למקורות מידע נוספים.כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונערכו על ידנו, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם.אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים, ואנו מחויבים לכך שאקסל-פדיה תשאר פתוחה לשימוש חופשי וחינמי ללא הגבלות וללא פרסומות.