טיפ

בדף זה תוכלו לראות מגוון של דרכים בהן תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים

כלים
שפות
 • עברית
 • אנגלית
קורס

WORKDAY

 • הפונקציה WORKDAY

  הסבר

  פונקציית Workday של Excel מקבלת תאריך ומחזירה את תאריך יום העבודה הקרוב ביותר בעתיד או בעבר,  על סמך ערך קיזוז (מספר) שנספק.
  נשתמש בפונקציה WORKDAY כדי לחשב תאריכי משלוח, תאריכי הגשת חשבוניות, מועדי אספקה ​​ותאריכי סיום מבלי לקחת בחשבון ימי מנוחה, שבתות וחגים.
  עצה: כדי לחשב את המספר הסידורי של התאריך לפני או אחרי מספר ימי עבודה שצוין באמצעות פרמטרים המציינים אילו וכמה ימים הם ימי סוף שבוע, השתמש בפונקציה WORKDAY.INTL.

  תחביר

  WORKDAY(start_date, days, [holidays])‎

  ארגומנטים נדרשים

  • Start_date   תאריך המייצג את תאריך ההתחלה.
  • Days   מספר הימים שאינם סופי שבוע או חגים לפני או אחרי start_date. ערך חיובי פירושו תאריך עתידי; ערך שלילי פירושו תאריך בעבר.

  ארגומנטים אופציונליים

  • Holidays   רשימה אופציונלית של תאריך אחד או יותר שאין לכלול בלוח השנה של העבודה, כגון חגים לאומיים ודתיים וימי חופש לא קבועים. הרשימה יכולה להכיל טווח תאים המכיל את התאריכים או קבוע מערך של המספרים הסידוריים המייצגים את התאריכים.

  חשוב: יש להזין תאריכים באמצעות הפונקציה DATE, או כתוצאות של נוסחאות או פונקציות אחרות. לדוגמה, השתמש ב- DATE(2008,5,23)‎ עבור היום ה- 23 במאי, 2008. בעת הזנת תאריכים כטקסט, עשויות להתגלות בעיות.

  דוגמה

  הערות*

  • Microsoft Excel מאחסן תאריכים כמספרים סידוריים רציפים כדי שתהיה אפשרות להשתמש בהם בחישובים. כברירת מחדל, 1 בינואר, 1900 הוא המספר הסידורי 1, ו- 1 בינואר, 2008 הוא המספר הסידורי 39448 מאחר שהוא חל 39,448 ימים לאחר 1 בינואר, 1900.
  • אם ארגומנט מסוים אינו תאריך חוקי, הפונקציה WORKDAY מחזירה את ערך השגיאה ‎#VALUE!‎.
  • אם הסכום של start_date ו- days מניב תאריך שאינו חוקי, הפונקציה WORKDAY מחזירה את ערך השגיאה ‎#NUM!‎.
  • אם days אינו מספר שלם, הוא מעוגל.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

ערכים קשורים

מהי אקסל-פדיה
אקסל-פדיה היא אנציקלופדיה לאקסל הפתוחה לשימוש חופשי ומבוססת על מאות ערכים לנושאים ולכלים המרכזיים של תוכנת האקסל. האנציקלופדיה נבנתה כדי להעניק למשתמשי האקסל בישראל מקור מידע מרכזי ומהימן, שבו ניתן למצוא הסברים ברורים בנושא השימוש באקסל. האנציקלופדיה בנויה כאוסף של ערכים שכל אחד מהם מיצג נושא באקסל. כל ערך כולל: א. סרטון שממחיש את השימוש בנושא, ב. טקסט משלים שמפרט בכתב את עקרונות השימוש, ג. תמונות ודוגמאות להמחשה, ד. קישורים לערכים משלימים  וה. קישורים למקורות מידע נוספים. כל הטקסטים והתמונות הם מקוריים ונוצרו ע"י מפעילי האתר, (אלא אם צויין במפורש אחרת). בנוסף להם וכדי לכסות את מרב הנושאים, מוצגים גם סרטונים של יוצרים נוספים שנבחרו בקפידה מבין המדריכים הטובים והמקצועיים בתחום. סרטונים אלו מוטמעים באתר בהסכמתם של היוצרים ותוך שמירה מלאה על זכויות היוצרים שלהם. אקסל-פדיה היא מיזם של חברת ספקטרא המתמחה בהדרכות אקסל בארגונים.