קורס מבוא לתכנות ב VBA

פיתוח כלים ואוטומציה בסביבת אופיס

פיתוח יישומים בסביבת אופיס

מערכת האופיס של מיקרוסופט מצוידת בסביבת פיתוח עצמאית מובנית שמאפשרת למשתמשים להתאים את אופן השימוש בה לצורכיהם הספציפיים. בגרעין של סביבת הפיתוח נמצאת שפת התכנות VBA בעזרתה ניתן לפתח כלים ואוטומציה עבור כל יישומי האופיס. אפשרות זו חשובה במיוחד לשימוש באקסל מכיוון שהיא עשויה לחסוך למשתמש שעות עבודה רבות ע"י קיצור תהליכים, אוטומציה, וביצוע חישובים פעולות שלא ניתן לבצע ידנית על טבלאות גדולות.
VBA היא שפת תכנות לכל דבר והשימוש בה דורש ידע וניסיון בכתיבת קוד  – כישורים שיש רק לחלק קטן מהמשתמשים באקסל.

קורס מבוא לתכנות מיועד  לבנות  הכרות יסודית עם העקרונות לכתיבת קוד בסביבת האופיס וכך להנגיש את הכלי החשוב הזה לכל משתמש אקסל מנוסה, שאין לו רקע בתכנות,  ומעוניין לפתח כלים ואוטומציה לייעול העבודה בארגון שלו.

 

מבוא לתכנות בשפת VBA לעסקים

קורס המבוא לתכנות בשפת VBA הוא קורס פנים ארגוני שמלמד עובדים ומנהלים המשתמשים באופן שוטף באקסל את היסודות לכתיבת קוד, העקרונות לשימוש בלוגיקה, ועוד נושאים בסיסים אך חשובים ששליטה בהם היא חיונית לכל מי שרוצה לכתוב קוד ולפתח יישומים.
כבר במהלך הלימוד של יסודות אלו נעשית הכירות ראשונה עם שפת VBA ועם סביבת הפיתוח תוך תרגול הכלים הנלמדים ורכישת המיומניות הייחודיות שהופכות משתמש מיומן למפתח.
בסיום הקורס התלמיד מסוגל כבר לבנות בעצמו כלים פשוטים , הוא מרגיש נוח בסביבת הפיתוח של האופיס   ומוכן היטב לקורס התכנות המעשי הבט שיכשיר אותו להיות מפתח מיומן בשפת VBA.

 

למי מיועד הקורס

קורס המבוא לפיתוח בשפת VBA מיועד ל:

  1. משתמשים מתקדמים באקסל ללא רקע בכתיבת קוד שמעוניינים לפתח יישומים באקסל.
  2. אנליסטים ואנשי כספים המעוניינים לשלב אוטומציה במשימות קבועות שחוזרות על עצמן

נושאי הקורס

מבוא לתכנות ולשפת VB

מהי שפת פיתוח, תרשימי זרימה, מהי שפת VB, גישה לחלון ה-VBE והיכרות עם מבנה המסך, עבודה עם ה-Project Explorer , עבודה עם חלון המאפיינים.

ראשית התכנות ב-VB

משתנים, קלט ופלט, התנסות ראשונה בכתיבת קוד ב-VB ולימוד כללי כתיבה ומוסכמות כתיבה בשפה. הטופס הראשון שלי. יצירת מודול וכתיבת סאברוטינה, כללי מתן שמות, קריאה לפקודות, תיעוד והערות.

טפסים

יצירת חלונות ממשק משתמש מעוצבים ומותאמים לצרכי הפרוייקט, שיוך של פונקציונאליות לממשק זה. יצירת אובייקט טופס, עבודה עם פקדים, כתיבת קוד לאירועי טופס ולאירועי פקדים, כתיבת מאקרו להפעלת הטופס.

מבני זרימה ב-VBA

היכרות עם המבנים השולטים על זרימת הקוד בזמן ריצה.

סברוטינות ופונקציות

היכרות עם סוגים שונים של יחידות קוד, הוספת פונקציונליות לתהליך התכנות ולתוכנה עצמה.

* רשימת הנושאים שלעיל היא חלקית בלבד. סילבוס מלא ישלח במסגרת הצעה מפורטת שתותאם לארגון שלכם ולבקשותיכם.

בין לקוחותינו