הפונקציה FILTER באקסל

נגן וידאו
שתפו עם חברים שעמוד זה יכול לסייע להם
Facebook
Twitter
LinkedIn
 • הפונקציה FILTER

  הסבר

  הפונקציה  FILTER הנה פונקציה חדשה, הזמינה החל מגרסת אקסל 365 והיא פונקציית מערך, כלומר היא מחזירה טווח של תאים, טבלה. הפונקציה יוצרת טבלה הזהה בנתוניה לטבלת מקור הנתונים (ללא הכותרות), אולם הטבלה החדשה מסוננת לפי הקריטריון המוגדר. כך בעצם ניתן ליצור טבלה מסוננת במיקום אחר מבלי לפגוע בנתונים שטבלה המקורית.

  תחביר

  ‎=FILTER(array,include,[if_empty])‎

  ארגומנטים נדרשים

  array – המערך או הטווח לסינון

  include –  הקריטריון לסינון

  ארגומנטים אופציונליים

  if_empty – הערך שיש להחזיר אם כל הערכים במערך הכלול ריקים

  דוגמה

  הערות*

  • ניתן לסנן לפי יותר מקריטריון אחד, יש לשים את התנאים בתוך סוגריים וביניהם ליצור *  (כפל)
  • ניתן לקנן לפני פונקציית ה FILTER את פונקציית ה SORT  וכך נקבל טבלה מפולטרת וממויינת
  • ניתן להתייחס למערך כשורת ערכים, עמודת ערכים או שילוב של שורות ועמודות של ערכים. בדוגמה שלעיל, מערך המקור של נוסחת FILTER הוא הטווח A5:D20.

  • הפונקציה FILTER תחזיר מערך, אשר יזלוג אם מדובר בתוצאה הסופית של נוסחה. פירוש הדבר ש- Excel ייצור באופן דינאמי את טווח המערך בגודל המתאים בעת הקשה על ENTER. אם הנתונים התומכים נמצאים בטבלת Excel, גודל המערך ישתנה באופן אוטומטי בעת הוספה או הסרה של נתונים מטווח המערך אם אתה משתמש בהפניות מובנות. לקבלת פרטים נוספים, עיין במאמר זה בנושא אופן הפעולה של מערכים זולגים.
  • אם ערכת הנתונים שלך כוללת את הפוטנציאל להחזיר ערך ריק, השתמש בארגומנט השלישי (‎[if_empty]‎). אם לא, שגיאת ‎#CALC!‎ תופיע, מכיוון ש- Excel אינו תומך בשלב זה במערכים ריקים.
  • אם ערך כלשהו של הארגומנט כלול הוא שגיאה (#N/a, #VALUE וכדומה) או שאין אפשרות להמיר אותו לערך בוליאני, הפונקציה FILTER מחזירה שגיאה.
  • Excel כולל תמיכה מוגבלת עבור מערכים דינאמיים בין חוברות עבודה, ותרחיש זה נתמך רק כאשר שתי חוברות העבודה פתוחות. אם תסגור את חוברת העבודה המהווה מקור, כל נוסחאות המערך הדינאמי המקושרות יחזירו שגיאת ‎#REF!‎ כאשר יעברו רענון.

  *כפי שמופיעות באתר התמיכה לאופיס של מיקרוסופט   

להצעת מחיר לעסקים
וארגונים בלבד צרו קשר
03-6998844