מהי Prezi?

 

Prezi היא כלי מצגות שמשתמש בתמונות מסוג פלאש ליצירת אשליה של התקרבות והתרחקות, של סיבוב והיפוך וכך מאפשר לנווט בצורה לא לינארית את המידע הרצוי ולדמות תלת ממד.

התוכנה מבוססת ענן ומאפשרת לעצב מצגות אינטרנטיות, דמויות סרטונים, דינמיות ומפתיעות.

 לסרטון המדגים את יכולות המצגת  לחץ כאן

prezi 3D canvas

prezi 3D canvas

 מי פיתח את הפרזי

הכלי פותח רשמית בשעת 2009 ע"י מתכנתים הונגרים שחשו שמצגות הבנויות מסדרה לינארית של שקופיות  מגבילות את היכולת שלהם לפתח ולהסביר רעיונות.

תוכנת Prezi מצוינת למי שרוצה ליצור מצגות ללא שימוש בשקופיות רגילות. המצגות המתקבלות הן דינמיות, מעניינות, מקוריות ומפתיעות. כמובן שהתוכן והדינמיקה תלויים בכם – כ"בימאים" של המצגת.

אנו לא עובדים על שקופיות בודדות אלא על משטח עבודה דמוי "לוח ציור" שבו אנו מציבים את התכנים ואז יוצרים  מסלול זרימה שמאפשר להתקרב ולהתרחק בצורה דינמית ומשכנעת. בקורס Prezi שאנו מלמדים בספקטרה אנו בונים צעד אחר צעד את המצגת הרצויה תוך שילוב כל האפשרויות הניתנות בתוכנה כגון: הוספת טקסטים, תמונות, מוזיקה, קטעי וידאו, דיאגרמות וכד'.

 

כיצד מקבלים גישה לכלי?

prezi map

בניית מסלולים בפרזי

הגרסה המקוונת של Prezi היא חינמית ואפשר להירשם אליה ללא תשלום. מהאינטרנט, יש גם גרסת דסקטופ להורדה שכרוכה בתשלום.

על מנת לצור מצגת, יש לפתוח חשבון באתר ולהתחיל להציב את רעיונותיך ואז לשחק את ה"במאי" ולהתקרב ולהתרחק לאובייקטים בתהליך התנועה שאנו קובעים.

הדרכת הפרזי בספקטרה כוללת הסבר על הורדת התוכנה והתחלת העבודה איתה.

כיצד מתחילים לעבוד עם המצגת?

מומלץ לפני תחילת העבודה, לאסוף את כל החומרים עמם תשתמשו, כלומר את הטקסטים, התמונות, קטעי המוזיקה והווידאו וכו', ולשים אותם בספריה אחת במחשב או לסדר אותם על שולחן העבודה – התוכנה מאפשרת לנו "שולחן עבודה" בתוכו אנו מציבים את הנושאים ואז אנו יוצרים  סוג של תרשים זרימה – מהיכן מתחילים, במה מתמקדים, מתי מתרחקים ורואים את הנושא מ"מעוף הציפור" ומתי מתקרבים בזום לרעיון המבוקש.

מה מלמדים בקורס פרזי בספקטרה? 

בספקטרה אנו מדריכים את השימוש בכלי המצגות. ההדרכה נעשית בכיתה או בשיעורים פרטיים.

Prezi

מסלול במצגת Prezi

במהלך הקורס אנו יוצרים מצגות מאפס או לחילופין מתבססים על התבניות המוכנות של פרזי, התבניות ב Prezi – שונות מאלו של הפאוור פוינט, בכך שהן  לא רק נותנות רקע וצבעי עיצוב, אלא גם מתוות מסלול למצגת.

בעזרת המיקומים בתבניות אלו, אנו מקבלים מטפורות ויזואליות: כמו למשל התמודדות עם פרויקט ארוך יכולה להיות מוצגת כטיפוס על הר, והשלמתו יכולה להשתמש בדימוי של הנפת הדגל על הפסגה.

לאחר שבחרנו בתבנית הרצויה, נוכל בשאר הקנבס ליצור מיקומים לתיבות הטקסט ולהתחיל לכתוב בתוכן ולעצב אותן בעזרת סרגל העיצוב שמתלווה לכל תיבת טקסט וכמובן להוסיף את שאר האובייקטים הגרפיים שהתוכנה מאפשרת לנו.

עברית בפרזי

תוכנת פרזי אינה תומכת בעברית ובכתיבה מימין לשמאל, ישנן דרכים לעקוף זאת אך הן דיי מגושמות ולא כל כך נוחות.  מסיבה זו פיתחה ספקטרה בלעדית עבור לקוחותיה תוכנת עזר מיוחדת שפותרת את הבעיה לחלוטין ומאפשרת הזנת טקסט בעברית במהירות ובקלות.  כל לקוחותינו מקבלים את הכלי בחינם.

 

מצגות פרזי בחינוך והוראה

תוכנת פרזי פותחה מלכתחילה כפתרון משופר ויעודי לצרכים של אנשי הוראה וחינוך ואכן היא נמצאת היום בשימוש נרחב במוסדות חינוך רבים מסביב לעולם.

אנו בספקטרה התמחינו בהדרכתה גם בבתי ספר ובהשתלמויות מורים.  תוכלו לקרוא על כך עוד בדף הזה.

להדרכת ה Prezi בארגונך פנה אלינו טלפונית,  ונשמח להעביר לכם את כל הידע והמיומנויות הנחוצות.

אני מעוניין בפרטים נוספים